Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.10.2013 16:04 - Рим - квартал на София
Автор: kabuli Категория: Лични дневници   
Прочетен: 341 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 01.10.2013 16:22


  Апелативният съд върна Брендо обратно в ареста САС отмени домашния арест, постановен от СГС

Софийският апелативен съд отмени решението на Софийския градски съд /СГС/ за пускането на Евелин Банев-Брендо под домашен арест, съобщиха от Апелативния съд. 

Къде се крие  разлагащия се от над две десетилетия смърдящ труп на родното ни "правораздаване"? 
Ами те, в това, едни да налагат решения, а други по целесъобразност да ги отменят. И четящият почва да си бие главата в стената, питайки се кои съдии са по-майкопродавци - тези, дето издават присъдите ли, или тези, дето ги отменят по целесъобразност. Сега трябва да се хвърля ези-тура, за да се отгатне кой съд на кого върши услуга - СГС на тези бандюги, които чакат да срещнат Брендо на спокойствие, под действителната охрана на "домашния арест", или на онези бандюги, които чакат да го черпят с баклава, пълна със сачми от най-едрия калибър. Не като онези, дето откачения старец напълни нещастните циганета, дето му брали от златните орехи.
 
Съдиите в родината ни са се превърнали в лъжливите овчарчета. И истина да думат, няма кой да им хване вяра. То за това Вълка ги хваща в крачка! Ама и те хитри! От страх са се споразумели с него и вълчетата му за вечно партньорство. 

Сега тези наши правораздаватели, дето влачат подир себе си нищо не означаващото за обикновения гражданин "Съдия" не ходят ли по родните стадиони? Ами че някои от родните ни футболни отбори са заприличали на Френския чуждестранен легион - каквито и да искаш, има. 
Ами защо не се вземе едно решение да си внесем от чужбина съдии? Хем ще си ги гоним, когато не вършат работа, без да се страхуваме от тефтерчета и списъци, хем и те ще си гледат съвестно работата, защото със сигурност ще държат на онова, което ги прави по-други от нас редовите граждани - правото да отсъждат по съвест и без страх...
Май се поувлякох, а? Ами то света отдавна е станал едно голямо село, а Рим - квартал на София.



Гласувай:
0



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: kabuli
Категория: Лични дневници
Прочетен: 2623625
Постинги: 2858
Коментари: 1765
Гласове: 2158
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930