Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.10.2013 21:56 - Майтап бе, Уили!
Автор: kabuli Категория: Лични дневници   
Прочетен: 461 Коментари: 0 Гласове:
2

Последна промяна: 01.10.2013 21:58

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 image
image
Рохани е вълк в овча кожа, скочи Нетаняху
 Ако трябва ще действаме сами, закани се премиерът на Израел
„Единственият начин за мирно уреждане на спора е да бъдат комбинирани тежки санкции с правдоподобна военна заплаха“, поиска Нетаняху. 

Според Български тълковен речник: правдоподобна, правдоподобно, мн. правдоподобни, прил. Който изглежда като истински, правдив; вероятен. Правдоподобна теория. // същ. правдоподобност, правдоподобността, ж.

Е, сега, питам аз този достоен войник на израелския безподобен ционизъм, как една война хем ще изглежда като истинска, хем няма да е. Как израелските ракети хем ще поразяват иранските цели, хем няма да поразяват иранската гордост и решителност. Ааа, на ужким! Ще имитират, значи! Нещо като действителен военен театър! 
Евреите наистина ли в годината по четири-пет пъти засягат чистосърдечно темата за Холокоста? Не ни ли поднасят чист сърдечен сурогат на чувства? 
Евреите не са ли си научили уроците по човечност от Втората световна война, когато омразата и злобата на едно учение за превъзходството на една раса над друга придоби остра форма на шизоидност, от която пострадаха  не само евреите. Това, че в общественото пространство се е наложила цифрата от шест милиона техни жертви през Втората световна война не ги прави по-жертви от ромите, синтите и манушите. Да, не ги прави, защото един от фундаментите, на който се крепеше идеята за войната беше и си остана вековната омраза между ашкенази и сефаради, пренасяща се през годините, носеща у себе си отрицателните последствия за инак обикновения еевреин. Далече съм от мисълта, че всеки един от тях е богопомазан така, както Нетаняху, например. Далеч съм от мисълта, че няма истински и по човешки разсъждаващи представители на този велик народ, на които да им е омръзнал вечния страх за живота на децата им, които се качват в автобуси, отиват на кино, влизат в заведения и прочие, и прочие.





Гласувай:
2



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: kabuli
Категория: Лични дневници
Прочетен: 2623544
Постинги: 2858
Коментари: 1765
Гласове: 2158
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930